Objevili jste stěhovací firmu, která vám zajistí bezproblémové stěhování do Litvy, nebo prozatím stále hledáte a jste teprve ve fázi příprav? Pokud nemáte pevně stanovený termín stěhovací akce a zajišťujete pouze přípravné administrativní kroky, pak bychom vám rádi doporučili některé vhodné postupy, co se při stěhování do zahraničí často uplatňují.

Víkend raději ne – o víkendech (hlavně v neděli) a o svátcích platí zákaz vjezdu kamionům s přívěsem nad 3,5 tuny na většinu evropských dálnic. V některých zemích se to týká i vymezeného času v pátek. Proto se vyplácí plánovat stěhování do Litvy na všední dny, případně zjistit, jaká přesná pravidla silničního provozu platí v Polsku a v Litvě či v Bělorusku, kudy bude stěhovací kamion projíždět, a přizpůsobit se jim.

příroda v Litvě

Litva je severská oblast – jistě dobře víte, že Litva je bývalá republika Sovětského Svazu, a že se nachází přibližně kolem pětapadesátého stupně severní šířky. V této oblasti začíná zima mnohem dříve, a také mnohem později končí, než na našem území, tím pádem se tu delší čas mohou objevovat komplikace v dopravě vlivem sněžení a námrazy. Jestliže se těmto potížím chcete vyhnout, vybírejte termín stěhování nejlépe mezi koncem května a srpnem.

stěhování do Litvy

Stěhování v noci – pokud se stěhujete v létě a hrozí tropická vedra, můžete využít služby stěhování v nočních hodinách, od večera https://www.csfd.cz/film/71491-vecera-na-chutore-bliz-dikanki/prehled/ do rána je teplota ovzduší výrazně příznivější a v noci je také venku na ulicích a na silnicích mnohem větší klid a nízký automobilový provoz. Noční stěhování lze pochopitelně zorganizovat kdykoli jindy, výhody tohoto postupu oceníte i na jaře či na podzim, i když je v tomto období v nočních hodinách venku poměrně chladno. Výhodou nočního stěhování je i fakt, že v této době se v organismu tvoří nejméně stresových hormonů, a nebude tudíž na vás tolik doléhat tlak náhlé změny prostředí.