Alkohol – někteří lékaři a výživoví poradci vám doporučí tu a tam sklenku alkoholu, nějaké to pivko či sklenku vína. Ale to je nesmysl, alkohol je buněčný jed a s jeho konzumací zatížíte játra, ledviny, trávicí systém, srdce a krevní oběh, mozek a nervovou soustavu, ale hlavně – hlavně zabrzdíte regenerační procesy v organismu, což znamená, že tím jen urychlíte stárnutí a snížíte zas o něco víc schopnost tvořit nové buňky a zbavit se těch odumřelých. Ideální je nepít alkohol vůbec, leda tak o Silvestra, ale připíjet na zdraví alkoholem je doslova stupidní nesmysl.
Stres – prostata také potřebuje klid a pohodu, radost ze života a pozitivní emoce. Stres – to jsou emoce negativní a rozhodně se bez nich dokážeme obejít. Komu se podaří v životě co nejvíce snížit stresující vlivy, bude na tom prokazatelně lépe, než ti, co se stresem nechají vláčet. Proti stresu zabírají i některé bylinky, například Kotvičník zemní a Ženšen.
Jídelníček – prostata je jako všechny další jeho části, skládá se z buněk a ty mohou být živé pouze tehdy, dopřejeme-li jim výživu. Jestliže se budete i nadále ládovat uzeninami, bílými rohlíky, sladkostmi s rafinovaným cukrem a synteticky upravenými či konzervovanými pokrmy, budete podvyživení. Jezte více ovoce a zeleniny, ořechů, luštěnin, celozrnného pečiva a obilovin s dostatkem vlákniny.
Masturbace a sex – jedním z nejúčinnějších a nejlepších preventivních opatření pro zdravou prostatu je její využívání. Muži ji nemají v těle náhodou a není tam jen pro ozdobu. Prostata by měla být také v rozumném rozsahu zaměstnávána – nezanedbávejte tedy sex ani masturbaci a řiďte se svou intuicí – pocitem. Vnímáte-li potřebu a chuť, dopřejte si to!
Cviky na prostatu – existují speciální cviky na prostatu, které jsou samozřejmě prospěšné, a spolu s nimi můžete do svého seznamu pohybových aktivit zařadit i svižnou chůzi po schodech (nahoru i dolů) a skoky na trampolíně nebo plavání – toto jsou jedny z nejúčinnějších fyzických cvičení na prostatu.