Jak se má rodina v přízemním domu typu bungalovu? Jako na dovolené. S trochou nadsázky v samotném úvodu si dovolujeme připomenout, jak významnou roli hrají právě bungalovy v rekreačních oblastech. Kupříkladu v přímořských letoviscích. Jestliže někdy zavítáte na Kanárské ostrovy, a možná, že právě vy už tato místa dobře znáte, zjistíte, že značnou část zástavby městečka Maspalomas na jihu ostrova Gran Canaria tvoří seskupení bungalovů se zahradními bazény.
Bíle omítnutá fasáda nízkého bungalovu v kombinaci s červenohnědou střešní krytinou, kterou doplňují vzrostlé palmy, svěží zelený trávník, živý plot s ibiškovými květy a azurově modré nebe tu dotváří typickou atmosféru, které už schází jen mořská hladina Atlantiku a písečné duny podél pobřeží. A právě toto je jedním z důvodů, proč si získal pobyt v bungalovech v Maspalomas velkou oblibu u zahraničních návštěvníků.
Vraťme se nyní do úvodu článku, kde se zmiňujeme o tom, jaké jsou rodinné domy bungalovy. Rodina tu totiž může prožít něco podobného, jako chvíle odpočinku na dovolené. Jistě, že my nemáme přístup k moři, a že tu asi stěží zahlédnete Fenix canariensis, tedy obří datlové palmy, nicméně bazén si na zahradě pořídit můžete a stejně tak, v případě zájmu, alespoň v menší míře písečné duny na okraji vašeho pozemku. Písek bude báječným místem pro hraní vašich dětí a do bazénu můžete přizvat třeba vaše přátele, co s nimi pořádáte výlety do přírody.
Bungalov má kromě svých praktických vlastností jednu zásadní výhodu – jedná se o přízemní stavbu, která dobře vypadá a působí v krajině rozhodně přirozenějším dojmem, ve srovnání s patrovými, vysokými stavbami, které tu mnohdy nevhodně stíní a blokují energii z okolního prostředí. K bungalovu se také velmi dobře hodí dřevěné přístřešky pro auta, pergoly, předsazené terasy a zahradní altánky.